субота, 26 січня 2019 р.

Пам`ять заради майбутнього

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам`яті жертв Голокосту.
Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.
    Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня.  В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
         Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.
      Голокост євреїв на окупованій нацистами території СРСР відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви.«Акції зачисток»  проводилися айнзацгрупами.
    У кожному місті, районному центрі аба великому селищі України є свій маленький "Бабин Яр".
 Ми пропонуємо увазі наших користувачів матеріали про трагічні події, пов`язані зі знищенням представників  єврейського народу у Запоріжжі.
  Поличка-спомин "Голокост очима документалістів: Запоріжжя пам`ятає" розповідає про ставлення нацистів до окупованого населення, місця розстрілів евреїв.
Зацікавлені користувачі мали змогу ознайомитися зі спогадами тих, кому пощастило вижити під час тих  страшних подій, переглянути відеоролики, присвячені цій темі.


27 січня – це день пам’яті про тих, хто загинув; день пам’яті про тих, хто рятував.
Це день глибоких роздумів і пошуку відповіді на здавалося б прості на перший погляд, але водночас й надзвичайно складні та завжди актуальні питання…
Чому Голокост став можливим? Що до цього призвело і що цьому сприяло? Що треба зробити, аби нічого подібного не повторилося?
І врешті, а як би я повів себе, якби жив у ті страшні часи?
 Маємо поставити собі ці питання та відшукати відповіді, можливо й за допомогою матеріалів полички-спомину.




 


Немає коментарів:

Дописати коментар